Macron Systems - Staňkova 270/31, 149 00 Praha 4

T +420 242 408 654
T +420 242 408 655 (servis)
T +420 242 408 650 (obchod)
F +420 242 408 653
E info@macronsystems.cz
W www.macronsystems.cz
Banner 1/1 Banner 1/2 Banner 1/3 Banner 1/4
Banner 2/1 Banner 2/2 Banner 2/3 Banner 2/4

Již 30 let poskytuje Macron Systems kompletní řešení pro různé obory polygrafického průmyslu a pro výrobce obalů, zejm. etiket. Mezi jeho hlavní partnery patří Esko, Kongsberg, Domino, MPS a AB Graphic.

 

Tradice

Historie společnosti sahá až do roku 1991, kdy vznikla společnost Macron. Ta zásadním způsobem přispěla k rychlému rozvoji nových technologií v Československu po roce 1989 právě v oblasti počítačové sazby a digitalizace celého procesu přípravy tiskových forem. I obchodně se Macron zařadil mezi přední dodavatele v tuzemsku a již v roce 1996 dosáhl obratu přes 200 miliónů korun.
Macron Systems, transformovaný z jedné z divizí společnosti Macron v roce 2000, je dnes systémovým integrátorem s nabídkou zajímavých produktů a služeb pro celou řadu tiskových a obalářských oborů.

 

 Filozofie

Macron Systems vždy byl a chce být i nadále u rozvoje nových polygrafických technologií u nás. Od první realizace digitální sazby novin v roce 1991 přes první instalaci digitálního tisku v roce 1995 přináší Macron Systems nové technologie pro české a slovenské zákazníky. Přitom samotná dodávka je vždy pouze začátkem dlouhodobého vztahu se zákazníkem. Základní filozofií Macron Systems je komplexní péče o zákazníka včetně předávání potřebného know-how, ekonomických analýz a kvalitního servisu poskytovaného špičkovými odborníky v oboru.

 

 Oblasti působení
 
Předtisková příprava. Macron Systems se zaměřuje na speciální předtiskové technologie a produkční nástroje pro výrobu obalů a etiket i signmaking a akcidenční tisk pro tiskárny a studia. V oblasti tiskových technologií nabízí především produkty firmy Esko, se kterou spolupracuje již od první poloviny 90. let. Její unikátní řešení jsou speciálně přizpůsobené různým potřebám rozmanitých tiskových technologií. Patří sem například předtisková příprava obalů, ucelené řešení pro packaging či osvitové jednotky CDI pro flexografii. Společnost Esko nabízí také řezací plottery Kongsberg nebo specializovaný CAD Artios pro návrh obalů.

Digitální tisk. Digitální tisk vynechává některé dříve nutné mezikroky mezi počítačovými daty a finálním produktem a také nabízí nové možnosti, jako personalizaci každého výtisku, velmi krátké výrobní lhůty a možnost nabízet zákazníkovi nízké náklady od 1 kusu. Dlouholeté zkušenosti Macronu Systems a orientace v oboru digitálního tisku vyústily v partnerství s firmou Domino, výrobcem inkjetových digitálních tiskových strojů. Tento rychle se rozvíjející segment digitálního tisku již dokázal svoje přednosti. Domino drží dnes vedoucí pozici ve světových prodejích, má vynikající ekonomické parametry i technologický náskok před konkurencí.

Dokončování etiket. V neposlední řadě je v portfoliu Macron Systems anglický výrobce A B Graphic International, celosvětový lídr pro produkční zpracování rolových materiálů. Tento zajímavý dodavatel nabízí kompletní řešení pro dokončování a zušlechťování etiket v roli včetně horké ražby, embossingu a sítotisku - vše na přání zákazníka buď v semirotačním nebo plochém provedení. Mezi jeho produkty patří také laserový výsek nebo kontrolní kamerové systémy. Nabídka klasických analogových strojů zahrnuje karuselové převíječe s offline nebo online napojením na tiskové stroje s možností lepidlového zakládání a identifikace etiketou na konci návinu.

 

 Zákazníci
 
Macron Systems má celou řadu zákazníků mezi významnými společnostmi na českém a slovenském trhu. Mezi naše dlouhodobé obchodní partnery patří Obchodní tiskárny Kolín, S&K LABEL, Colognia press, DS Smith, Model Obaly, Smurfit Kappa, Thimm Obaly, Panflex, ASTRON, GALILEO Production, Finidr, Karel Kaňák a mnoho dalších. K významným úspěchům Macronu Systems patří například instalace linky EFI Jetrion 4900 zahrnující digitální tisk a laserový výsek ve společnosti KZK, dodávka laserového výseku od A B Graphic do firmy Gaben nebo automatická linka Esko Kongsberg na řezání reklamních vzorků ve firmě Eclipse – vše první svého druhu ve střední Evropě.